WOSKOVKY

Že jste o bločcích nikdy neslyšeli? Já také ne, dokud mé děti nezačaly chodit do waldorfské školy. Mají oproti klasickým „pastelkovým“ voskovkám spoustu výhod: lépe se drží v ruce, dobře se s nimi malují velké plochy, je v nich více pigmentu a déle vám vydrží. A kdyby vás náhodou přestaly bavit, můžete je s klidným srdcem dát do kompostu a v dalších letech na nich pěstovat zeleninu.

Chtěla jsem, aby barvy byly bezpečné, co nejvíc přírodní. Jíly, okry, oxidy a hlinky sbírám v přírodě, drtím v hmoždíři na jemňoučký prášek, přeseju několikrát přes sítka a spojím pojivem a odleju do forem. Přírodní pigmenty extrahuji z rostlin pomocí jednoduchého chemického procesu.

Jiné pigmenty kupuji z manufaktury, protože se v místě, kde bydlím, v přírodě nevyskytují. Každý pigment se přitom chová docela jinak, nedá se nikdy předem odhadnout, jak bude s voskem a dalšími pigmenty reagovat. Stále ještě vše ladím a budu vděčná za vaši zpětnou vazbu.

Studentské sady:

NOVĚ : měkkčí bločky pro děti 3-8 let / tvrdší varianta pro starší – je třeba víc přitlačit, ale lépe kreslí detaily (v objednávce prosím uveďte zvolenou variantu)

-podporují správný úchop a psychomotorický rozvoj dítěte, nelámou se, dlouho vydrží

Základní sada 6 barev

Mnichovické voskovky s včelím voskem
Cena 219 Kč

Sada 14 barev

Mnichovické voskovky s včelím voskem
Cena 450 Kč

Sada Barvy Země

limitovaná edice, na objednávku

Okry, oxidy a hlinky

Barvy Francie

Barvy Itálie

  • momentálně vyprodáno, během září opět na objednávku přidělám, první možnost vyzkoušet a koupit bude v červnu na plzeňském Slowmarketu, dále na výstavě Má vlast cestami proměn v Praze na Strahově

Voskové pastely jsou často považovány za méněcenné hračky pro děti, možná proto, že jejich kvalita většinou nebývá zrovna vysoká. V papírnictví lze dnes běžně za pár korun koupit voskovky vyrobené z parafinu (což znamená, že vlastně dětem do ruky ani moc nepatří) s velmi malým podílem pigmentu (takže dlouho nevydrží).

Bločky z včelího vosku Apolenka jsou velké a dobře se drží v ruce i malým dětem, podporují správný úchop a koordinaci oko – ruka. Kromě toho vydrží i několik let. Pokud vám doma jako dětem tvrdili, že neumíte kreslit, pak tvoření voskovými bločky je právě pro vás. Díky nim dosáhnete efektních výsledků, se kterými budete spokojeni. Jsou nenáročné a šetrné k životnímu prostředí. Jsou vodotěsné a lze je velmi dobře kombinovat s akvarelem a dalšími technikami, vznikají zajímavé efekty. Také se dají na papíře roztavit, příp. pomocí speciální žehličky tvořit působivé (abstraktní) obrazy působící trojrozměrným dojmem – viz enkaustika.

  • vhodné na kreslení i malování větších ploch, frotáž, enkaustiku, malování velikonočních vajíček
  • netoxická varianta běžných voskovek
  • krásně voní, jasné a čisté barvy (pigmenty mohou trochu pouštět, chraňte si oděv)
  • – z čistého včelího vosku a kakaového másla (neobsahují syntetická ředidla)
  • bezpečné pigmenty
  • vyrobeny v České republice z převážně lokálních zdrojů
  • rozměry: 1 bloček 26x49x10mm, váha cca.12g, +-10%, ručně odlévané, baleno v kartonové krabičce 110 x 80 x 30mm
  • Bílý povlak na povrchu je přirozeným jevem a svědčí o přítomnosti přírodního oleje (kakaové máslo, včelí vosk)
  • Jednotlivé odstíny se mohou mírně lišit od barev na fotografii. Na vyžádání zašlu foto aktuální sady, která je právě skladem.

Vyrábím i další mnoho dalších odstínů, používám přírodní pigmenty a pigmenty starých mistrů, vyráběné ručně dle starých receptur v manufaktuře s tradicí od roku 1977, vzorník zašlu na vyžádání, můžete si o něj napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Při odběru většího množství lze sjednat slevu (školy, školky, ZUŠ, apod.)

Garance výměny / vrácení zboží do 14 dnů od doručení.

Barvy starých mistrů

sada 12 bločků s ručně vyráběnými pigmenty, dle starých receptur

– s dobrou barevnou hutností, světlostálé, lze s nimi snadno malovat větší plochy vyžadující intenzivní kolorit, vytváří na podkladu zajímavou, téměř reliéfní strukturu

-některé barvy z této kolekce (azurová modř, jasně červená) mohou být lehce toxické, díky vosku je však barvivo vázáno a neuvolňuje se do prostředí.

-mají vysoký podíl pigmentu, ocení a využijí je i pokročilejší výtvarníci při náročnějších výtvarných technikách

Šitá pouzdra a penály na bločky

Díky kapsám zůstanou bločky při přenášení či ukládání čisté a déle vydrží krásné.

V objednávce prosím uveďte, zda chcete jednořadou či dvouřadou variantu. Krásné větší penály z ručně tkané látky šije sociálně terapeutická dílna Jinan (Praha 4).

%d blogerům se to líbí: