O včelách

Co se nám včely snaží říct?

Kultovní film pro každého, komu není lhostejný osud naší modré planety.

Mistři včelařství

Dokumentární seriál o chovu včel na celém světě. Ne všude chovají včely v nástavkových úlech :-)) Dozvíte se tu mj. o dalších druzích včel, jako je Apis mellipona, o vztahu různých kultur ke včelám, jak včelaři zdobili úly, aby včely našly cestu domů, z čeho si vyráběli barvy a spoustu dalších zajímavostí.

Aby nám neuletěly včely

Dokument o vztahu ke včelám z hlediska praktického se včelařem Františkem Krčem a z hlediska antroposofického se spisovatelem a překladatelem Radomilem Hradilem. Film vydala Fabula http://www.fabula.cz

Literatura: Včelaření v souladu s bytostí včel

Nakladatelství Franesa

Víte, proč je nejlepší místo na skladování medu v ložnici? Jak dlouho žijí dělnice? Proč plásty tmavnou? Co se stane trubcům, když oplodní královnu? Proč ženy ne/umí včelařit? Jak se krasovčelaří? :-))

Online přednáška a poutavé vyprávění pro všechny, koho zajímá život včel a jejich význam v přírodě. Přednášejícím je včelař Jan Klepárník, který si k diskusi přizval vyhlášeného brněnského kadeřníka Jana „Střihorukého Edwarda“ Špilara a herečku Kateřinu Jebavou. Ty doplní Eva Kvapilová a Helena Peřinová z Nadace Partnerství, které stojí za současnou podobou Otevřené zahrady.

VČELAŘENÍ V NOVÉ DOBĚ (JAK CHOVAT VČELY EKOLOGICKY)

manuál pro začátečníky se zkušeným včelařem Davidem Prievalským (krásnou slovenčinou, pokial nerozumiete, do konca rozhovoru budete :-))

%d blogerům se to líbí: