Dílna

Voskařská dílna Apolenka vznikla v květnu roku 2021 z úcty a obdivu k bytosti včel. Vůně včelího vosku, ve které se snoubí vůně květin, medu a včelí píle, mi natolik učarovala, že jsem během lockdownu opustila zajištěnou existenci v zaměstnání a vrhla se do podnikání.

Začala jsem odlévat hladké a vysoké svíce, které se kdysi používaly ke svícení v noci nebo k slavnostním účelům a jejichž světlo přináší též teplo a útulno. Učím se tradičnímu voskařskému řemeslu a zkoumám jeho využití v dnešní době. Vyrábím netoxické voskovky pro děti na kreslení, voskované ubrousky na potraviny. Inspiraci čerpám v přírodě: používám přírodní pigmenty, tvořím voskové květy jako dekorace do vázy, plovoucí svíčky ve tvaru květů a měděné šperky – listy, plody, kvítky. Na živých akcích si můžete pořídit drobnosti jako vosk na nitě pro švadlenky, čistý bílý vosk na rovnátka, ochranný vosk a politury na kůži či dřevo.

Na podzim roku 2021 jsem pro některé své výrobky získala certifikát Regionální produkt.

Najdete je ve vybraných e-shopech a kamenných obchodech.

PROČ JEN VČELÍ VOSK?

Protože čistě hoří a při jeho spalování nevznikají žádné jedovaté splodiny. Je to jediný vosk, který má přirozeně překrásnou zlatou barvu a sladkou, lipovou vůni. Čistí vzduch dokonce i od elektrosmogu, chrání potraviny, aby neztratily vitalitu, ionizuje vzduch a navrací do něj životní energii.

Včelí vosk je vzácná surovina a včelstvo jí vyprodukuje asi osmkrát méně než medu. Proto vám rádi nespálený vosk z našich svíček vyměníme za nové s malým příplatkem na poštovné.

CHVÍLE ZTIŠENÍ A VNÍMAVOSTI

Prostřete slavnostně stůl. Ozdobte si malý koutek k meditaci. Vykoupejte se při světle svíček. Dejte si čaj nebo víno se svým milým v intimním osvětlení. Udělejte si chvilku na sebe a meditujte. Přemítejte o událostech uplynulého dne. Vneste do svého domova teplé a útulné světlo a slavnostní chvilky.

%d blogerům se to líbí: