Voskovky – s nimi to zvládnete

Voskové pastely jsou často považovány za méněcenné hračky pro děti, možná proto, že jejich kvalita většinou není zrovna vysoká. V papírnictví lze dnes běžně za pár korun koupit voskovky vyrobené z parafinu (což znamená, že vlastně dětem do ruky ani moc nepatří) s velmi malým podílem pigmentu (takže dlouho nevydrží). Díky použitému pojivu – vosku jsou vodotěsné a lze je velmi dobře kombinovat s akvarelem a dalšími technikami, vznikají zajímavé efekty. Také se dají na papíře roztavit, příp. pomocí speciální žehličky tvořit působivé (abstraktní) obrazy působící trojrozměrným dojmem – viz enkaustika. Bločky z včelího vosku Apolenka jsou velké a dobře se drží v ruce i malým dětem, nelámou se, podporují správný úchop a koordinaci oko – ruka. Kromě toho vydrží i několik let. Pokud vám doma jako dětem tvrdili, že neumíte kreslit, pak tvoření voskovými bločky je právě pro vás. Díky nim dosáhnete efektních výsledků, se kterými budete spokojeni. Jsou nenáročné a šetrné k životnímu prostředí.

Voskové bločky Apolenka jsou vhodné na kreslení i malování větších ploch, frotáž, enkaustiku, malování velikonočních vajíček

-netoxická varianta běžných voskovek

– krásně voní, jasné a čisté barvy

– z čistého včelího vosku a kakaového másla (neobsahuje žádná syntetická ředidla)

– netoxické pigmenty: čištěné minerální oxidy nebo ultramaríny, organické pigmenty (některé mohou trochu pouštět na ruce, chraňte si oděv)

– vyrobeny v České republice z lokálních zdrojů

  • rozměry: 26x49x10mm, váha cca.12g, +-10%, ručně odlévané
  • Bílý povlak na povrchu je přirozeným jevem a svědčí o přítomnosti přírodního oleje (kakaové máslo, včelí vosk)
  • Jednotlivé odstíny se mohou mírně lišit od barev na fotografii. Na vyžádání zašlu foto aktuální sady, která je právě skladem.

Vyrábím i další mnoho dalších odstínů, používám přírodní pigmenty a pigmenty starých mistrů, vyráběné ručně dle starých receptur v manufaktuře s tradicí od roku 1977, vzorník zašlu na vyžádání.

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: