O včelím vosku

Existuje mnoho druhů včel, které vytvářejí voskovitou hmotu, ale plástve pro svůj plod a k ukádání zásob na zimu staví pouze včela medonosná (Apis mellifera). Schopnost tvořit vosk u ní přetrvává pouze pět dní, během nichž ze svého těla vylučuje malé šupinky vosku a s neomylnou přesností a dokonalostí staví šestihranné buňky pláství.

volná stavba (bez rámků)

Moderní technologie přinesly složité chemické náhražky uměle vyrobené v laboratořích, ale tyto zázraky přírody nikdy nenahradí. Produkty z ropy uvolňují do našeho prostředí jedovaté látky a ohrožují naše zdraví. Během hoření se z parafinových svíček uvolňují nebezpečné výpary. Teplota plamene svíčky nepostačuje na dokonalé spálení parafínu ani k úplnému spálení vznikajících rizikových látek jako je toluen nebo benzen. Dlouhodobé každodenní svícení parafínovými svícemi je (zejména v uzavřeném prostoru a při nedostatečném větrání) rizikovým faktorem z hlediska onemocnění rakovinou nebo astmatem. /https://cs.wikipedia.org/wiki/Paraf%C3%ADn/

Oproti tomu pálení včelího vosku ionizuje vzduch a neutralizuje elektrosmog vzniklý např. při práci s počítačem.

Proto jsou svíčky, které máme v nabídce, pouze z včelího vosku.

Je povzbuzující sledovat, jak stále více lidí dnes volí přírodní alternativy. Cesta ke změně začíná v našich domácnostech. Proto nám dává smysl chovat včely v ekologickém režimu, tj. bez škodlivých chemických léčiv, zpracovávat a nabízet produkty z čistého včelího vosku jako možnost, jak snížit ekologickou zátěž životního prostředí.

PublikovalTereza Jílková3.4.2021

Zasláno doNezařazenéo včelách Upravit

Následující příspěvek

Zanechat odpověď

%d blogerům se to líbí: